דף הבית המועדון קבוצות כתבות גלריה מנהלה צור קשר
מועדון הכרישים
קבוצת הפועל פתח-תקווה כדורמים,
הוקמה ב-1965 והיחידה שפועלת
ברציפות עד היום!!
לוח אירועים
זמני אימונים
דף הבית > כתבות > הטייס מכדורמים

הטייס מכדורמים

17/11/2009
כוכב הכדורמים מקבל כנפיים: "לא חלמתי להיות טייס"

 

 

 

קפטן נבחרת הנוער של ישראל ויתר על אפשרות לקבל הכרה כספורטאי מצטיין כדי להיות טייס. רגע לפני הטקס ע' מודה: "בהתחלה רציתי בכלל להיות חי"רניק"

 

 

הכל היה מוכן לכך שע' (אז עוד היה לו שם מלא) יהפוך לאחד הנציגים הבודדים של הכדורמים הישראלי באירופה. מגיל 9 הוא בילה את רוב זמנו בבריכה, בהמשך שימש כקפטן נבחרת הנוער של ישראל ולפני ארבע שנים הוליך את הכחולים-לבנים למקום השלישי המכובד במוקדמות אליפות אירופה.

 

 

הצבא, כמו שקורה לספורטאים אחרים, גורם לפעמים לשינוי המחשבה. אצל ע' בן ה-22 זה לקח לעולם חדש לגמרי. היום (ה'), ארבע שנים אחרי, הוא מסיים את קורס הטיס, הקורס היוקרתי ביותר בצה"ל, מה שכנראה ימנע ממנו להפוך לכוכב כדורמים מצד אחד, אבל ייתן לו את אחד הג'ובים היוקרתיים והבכירים ביותר בצבא מצד שני.

 


ע' בבריכה, במהלך משחק כדורמים סוער (צילום: המשפחה)

 

"את האמת, ההרגשה לסיים את הקורס מספקת מאוד, אבל בכדורמים היתה לי יותר התרגשות", סיפר בחיוך ע' ל-ynet, רגע לפני שהוא מקבל את הכנפיים. "לפני הגיוס היה עלי לחץ להיות ספורטאי מצטיין, אבל כבר הורגלנו לכך שהכדורמים מצמיח המון לוחמים בצה"ל. כרגע, ההחלטה שלי היא לשים את הספורט בצד".

 

ע' נכלל בסגל נבחרת הכדורמים מגיל 16. הוא עשה שנת שירות לפני הגיוס, אולם גם במהלכה המשיך לשחק בנבחרת. "גדלתי בקיבוץ בו כולם משחקים כדורמים. גם אני נכנסתי לזה וכל היום הייתי בבריכה", הסביר את האהבה שלו לענף הדי אזוטרי בארץ.

 

 

ע', תושב קיבוץ באיזור המרכז, לא חלם בכלל להיות טייס. "בהתחלה רציתי להיות חי"רניק", הוא מודה. "זה משהו שהתגלגל. באיזשהו שלב, החלטתי שאני הולך על קורס טיס ועכשיו אני פה ושמח על ההחלטה".

 ומה עם הכדורמים? ע' לא מוותר עדיין על הספורט האהוב עליו, לפחות לא בקטע החובבני. "בפעמים שאני יוצא בסוף השבוע הביתה, אני עדיין משחק עם החבר'ה", הוא אומר. "משחק מקצועני? אני מאמין שאשתחרר מהצבא בגיל 30, לא יודע אם יקבלו אותי אז".

 

דווקא יום לפני הטקס החלה להתגלגל הצעת חוק, אותה יזם חבר הכנסת חיים כץ, שנועדה לאפשר לספורטאים מצטיינים להמיר את השירות הצבאי בשירות לאומי בחו"ל. זאת, כדי לעזור לשחקנים מסוגו של בן סהר, כוכב הנבחרת האולימפית, המשחק בצ'לסי. ע' החליט לבחור בדרך אחרת לגמרי

 

רענן וייס

פורסם:  28.12.06, 11:21

 
מבזקון
משחקי החודש


ילידי השבוע

המועדון
מנהלת
נשיא המועדון
יו"ר המועדון
מנכ"ל
היסטוריה
קבוצות בליגה
גברים לאומית
נשים לאומית
נוער 18
שימושי
צור קשר
לוח אירועים
זמני אימונים


NetOne 
בניה: 
עיצוב: 
 
ניהול: