דף הבית המועדון קבוצות כתבות גלריה מנהלה צור קשר
מועדון הכרישים
קבוצת הפועל פתח-תקווה כדורמים,
הוקמה ב-1965 והיחידה שפועלת
ברציפות עד היום!!
לוח אירועים
זמני אימונים
דף הבית > כתבות > דאבל לפ"ת בכדורמים נשים

דאבל לפ"ת בכדורמים נשים

15/09/2009
המתח במשחק שנערך בגבעת חיים היה בשיאו כשאס"א תל אביב ערערה על התוצאה. לבסוף הוחלט: הגביע למלאבס
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
פתח תקוה אלופת המדינה ומחזיקת הגביע בכדורמים לעונת 2009

 

 

המתח במשחק שנערך בגבעת חיים היה בשיאו כשאס"א תל אביב ערערה על התוצאה. לבסוף הוחלט: הגביע למלאבס

 

 

 

פתח תקוה אלופה, ולא רק בכדורגל חופים. אירוע הזוי נרשם בגמר גביע המדינה בכדורמים לנשים. בתום הזמן החוקי התוצאה הייתה שוויון 7:7 והמשחק נכנס להארכה, במהלכה נכבש שער אחד לכל צד, ובהיעדר הכרעה ניגשו הקבוצות לפנדלים. שם גם התחיל הבלגן.

 

 

 

השוערת של המלאבסים, ענת שמש־אברמוביץ', לא חשה בטוב ואת מקומה תפסה אור וקנין בת ה-15, הצעירה בשחקניות הליגה, שהצטיינה בגמר עם שישה כיבושים. ע"פ החוקה, ברגע ששחקנית שדה נכנסת לשער אין לה את הפריבילגיה להשתמש בשתי ידיים, ומותר לה לעצור את הכדור ביד אחת בלבד.

 

לאחר סט של שבעה פנדלים ניצחו המלאבסיות וזכו בגביע, אלא שאס"א טענה כי המהלך שביצעה פתח תקוה אינו חוקי. השופט השתכנע ופסק על סט פנדלים

 שני, כשהפעם שמש־אברמוביץ' בין הקורות. בסט הזה ניצחו התל אביביות והניפו את הגביע.

 

כאן החלה פתח תקוה לפעול מחוץ לכתלי הבריכה בגבעת חיים. "הגשתי ערעור מיידי לוועדת הליגה והגביע לאחר שהתייעצתי עם שופט כדורמים בכיר בעניין", סיפרה ממלאת מקום היו"ר בת אור לוין, שכבשה את אחד השערים בגמר, "זה מצב שטרם נתקלו בו כאן בארץ ולכן עירבו את התאחדות הכדורמים העולמית כדי לברר מה עושים במקרה שכזה".

 

 

 

לאחר מספר בירורים התברר כי קבוצה יכולה להחליף שוערת לפני ביצוע הפנדלים, קרי שופט המשחק פעל באופן לא חוקי. בסופו של דבר הערעור התקבל ונקבע כי הגביע ייסע בכל זאת לאם המושבות.

 

"אני שמחה שבסופו של דבר הצדק נעשה ואנחנו זכינו בגביע", אמרה וקנין בהתרגשות. "כל העונה ניצחנו את אס"א בהפרשים גדולים ובגמר הן ניסו לשחק בצורה אלימה ולא ספורטיבית. מבחינה אישית לקחתי את המשחק עלי ואני שמחה שבסופו של דבר זה השתלם".

 

 

 

נגמר? לא ממש. באס"א תל אביב ממש לא מתכוונים לוותר על הגביע. "גם לנו יש המון סיבות לערער על מה שקרה בגמר", טענה המאמנת-שחקנית כרמית ראובן. "פתח תקוה היא שארגנה את המשחק וכבר שבוע לפני הגמר הן ידעו שהשעון בבריכה ולוח התוצאות לא עובדים ולא דאגו לתקן אותם. כמו כן לא היה בגמר שופט נוסף. נראה לך הגיוני שנשחק בגמר בלי לדעת זמן ותוצאה, כשאני כמאמנת נמצאת בתוך המים?". 

 

ראובן הוסיפה כי יריבתה של פתח תקוה בחצי הגמר, הפועל ירושלים, לא הופיעה למשחק ובמקום להעלות את הקבוצה אוטומטית לגמר היה מקום לבצע הגרלה חוזרת. "רק הנתון הזה שווה ערעור בפני עצמו", זעמה ראובן

 

אור בוקר 

פורסם:  15.09.09, 07:59

 
מבזקון
משחקי החודש


ילידי השבוע

המועדון
מנהלת
נשיא המועדון
יו"ר המועדון
מנכ"ל
היסטוריה
קבוצות בליגה
גברים לאומית
נשים לאומית
נוער 18
שימושי
צור קשר
לוח אירועים
זמני אימונים


NetOne 
בניה: 
עיצוב: 
 
ניהול: